MÖBLER / Bord / Pelarbord 15539023

nr 1553 9023

Pelarbord

Nyrokoko, Bemålad, diameter: 60, höjd: 73 cm

Kondition: slitage, spricka/ sprickor

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

måndag 31 juli 2023
kl 19:13:38

27/7 14:03:49 1      100 kr
28/7 19:12:28 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.